A 7 legerősebb természetes megoldás nátha ellen

Tudd meg, miként szabadulhatsz meg egyszerűen és gyorsan a visszatérő nyavalyától!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A gyerekek - fejletlen immunrendszerüknek köszönhetően - könnyebben összeszedik a különféle nyavalyákat, főleg, ha közösségbe járnak. Maga a betegség általában viszonylag gyors és enyhe lefolyású, ennek ellenére a csemetének és a szülőnek egyaránt sok kellemetlenséget okoz.

Néhány egyszerű praktika alkalmazásával sokat tehetsz a megelőzésért, ha pedig a kicsi mégis begyűjti az aktuális kórokozót, a természet patikájában bőségesen találsz gyógyírt. Amennyiben egy-két napon belül nem enyhülnek a tünetek, mindenképp fordulj orvoshoz!

Így előzd meg!

Ha az alábbi javaslatokat megszívleled, a következő járvány idején jó eséllyel kihagyhatjátok a menetrend szerinti látogatást az orvosi rendelőben.

Ne terheld meg a szervezetét!

Az első és legfontosabb lépés, hogy ne terheld meg a gyerek szervezetét nehéz élelmiszerekkel, mivel csak így marad elegendő energiája a védekezésre. Az ésszerűség határain belül igyekezz csökkenteni a csemete só-, cukor- és telítettzsírsav-fogyasztását, és adj neki a szokásosnál több gyümölcsöt, illetve zöldséget. A legtöbb csemetének persze nincs ínyére az efféle életmódváltás, ám egy kis trükközéssel könnyedén meghozhatod a kedvét.

A bolti gyümölcsleveket kiválthatod valódi, gyümölcscentrifugában készített gyümölcslevekkel. Édesség helyett megpróbálkozhatsz a gyümölcsös-gabonapelyhes müzlik különböző válfajaival, de a legtöbb csemete szereti a müzliszeletet és az almachipset is.

Kézmosás

A megelőzés egyik alappillére a rendszeres és alapos kézmosás - ügyelj rá, hogy a gyerek ne bliccelje el, illetve maga a művelet legalább 20 másodpercig tartson. Ugyanilyen fontos, hogy a köztes időkben a kicsi távol tartsa a kezét az arcától, mivel a kórokozók jellemzően a szájon, az orron és a szemen keresztül jutnak be a szervezetbe.

15 fegyver az influenza ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sok folyadék

Igyon minél több folyadékot, hogy szervezete megszabaduljon a méreganyagoktól, így ugyanis könnyebben megbirkózik a kórokozókkal. Ily módon a fertőzés kialakulását elősegítő kiszáradás elkerülhető - a hatást pedig fokozhatod, ha egy párásítót is beüzemelsz.

A legjobb megelőzés a mozgás

Ha a változatosság kedvéért éppen nincs szmogriadó, tartózkodjon a gyerkőc hetente legalább három-négyszer fél órát a szabadban, és közben minél intenzívebben mozogjon - sok orvos szerint is ez a visszatérő nátha egyik leghatásosabb ellenszere.

Veszélyek a lakásban

Nemcsak a kórokozók veszélyeztetik a pici egészségét - a lakáson belül is érheti baj. Tudj meg többet a témáról videónkból!

Ha mégis megtörténik a baj

Megtörténhet, hogy gyermeked minden óvintézkedésed ellenére megbetegszik, ám felgyorsíthatod a gyógyulás folyamatát.

Immunerősítő vitaminok

Az immunrendszer munkáját nagymértékben elősegíti a C- és az E-vitamin, valamint a béta-karotin. A C-vitamin nagy mennyiségben lelhető fel a savanyú káposztában, a télálló almákban és a citrusfélékben, de sokaknak a csipkebogyótea vagy a céklalé válik be - ezt valamilyen gyümölcslével keverve a legtöbb kis beteg megissza. Az E-vitamin legjobb forrásai pedig a hidegen sajtolt növényi olajak, de házilag termesztett vagy a bioboltokban és a nagyáruházakban készen kapható csírákkal is megpróbálkozhatsz. A béta-karotin elsősorban a sütőtökben és a sárgarépában található meg.

Antibakteriális fűszernövények - másképp

A fokhagyma és a vöröshagyma antibakteriális hatású, a bennük található kén nagymértékben hozzájárul a légzőrendszer tisztulásához, utóbbi fűszernövény pedig ugyancsak jelentős C-vitamin-tartalommal bír.

Tény, hogy nem tartoznak a kicsik kedvencei közé, ám könnyedén kicselezheted gyermekedet. Főzd két-három vöröshagyma héját két-három deciliternyi vízben öt percig, majd ízesítsd mézzel, esetleg cukorral - így szinte biztos, hogy megissza porontyod. Fontos, hogy a főzetet ne keverd fémeszközzel, mert emiatt sokat veszíthet hatékonyságából. A fokhagymagerezdet apróra vágva, mézzel ízesítve adhatod a szájába - de kérd meg a kicsit, hogy ne rágja meg, mert annak valóban csúnya vége lehet.

Fehérjementes étrend

A fehérjék kedveznek a kórokozók szaporodásának, ezért átmenetileg érdemes minél kevesebbet juttatni belőlük a gyerek szervezetébe. Ha lehet, a betegség ideje alatt mellőzd a vörös húsokat, és inkább szárnyast adj a kicsinek, de, ha nem igényli kifejezetten, arra a pár napra még ettől is eltekinthetsz. Hasonló a helyzet az tejtermékekkel is, sőt, ez utóbbiak számos szakember szerint ilyenkor még a húsnál is jobban megterhelik a szervezetet.

Ezt is szeretjük